Mai mult de 4 luni de la pronuntarea hotararii in fond, nu a fost numita data sedintei la Curtea de Apel

23 апреля 2019 36

Salut! In luna decembrie 2018, a fost pronuntata o hotarare in fond care a fost atacata de mine in apel. Au trecut mai mult de 4 luni, insa pana acum nici macar nu a fost numita sedinta pentru examinarea apelului. Ce pot face in acest caz pentru a urgenta numirea primei sedinte? Mersi in avans!

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua.
Pentru inceput mergeți la judecatoria care a examinat cazul și intrebați la cancelarie dacă dosarul a fost expediat la apel.
Daca a fost expediat, mergeți la curtea de apel pentru a verifica stadiul la care se află cauza, posibil să fi aparut careva incidente de procedură, iar citațiile nu sunt... mai detaliat recepționate de dumneavoastră sau sunt expediate cu eroare.

24 апреля 2019

Mersi pt raspuns! Daca totusi a ajuns la Apel de mult timp si totusi nu se stabileste o sedinta?

1 мая 2019
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Nu e posibil de a nu se stabili ședință, cauza urmează a fi examinată cu citarea obligatorie.
Mergeți la curtea de apel și vedeți la cancelarie cine e judecatorul raportor, apoi solicitați telefonul grefierului și contactați pentru a clarifica.

26 мая 2019