Mamă solitară

24 июня 2022 33

Bună ziua. Am 47 ani, niciodată nu am fost căsătorită, dar în 2010 am născut o fetiţă. În certificatul de nastere al copilului, însă, am scris numele tatălui ca să nu rămână goală rubrica. Copilul poartă numele meu de familie și evident e cu mine. La fel am certificat că sunt CELIBATARĂ, adică nu am avut şi nici nu am căsătorie. În aceste condiții, pot să obțin certificatul de mamă solitară? Dacă da, de unde și cu ce acte?

Jurist comments 1

Olga Turcan
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna, prntru a obtine acest certificat, este deajuns sa nu fiti casatorita, certificatul se emite la Oficiul de Stare Civila

27 июня 2022