Mansarda cu probleme

3 ноября 2018 64

Buna ziua. As dori in sfat cum se poate de procedat cu persoana sau firma acestuia! In bloc cu 5 etaje a fost construita o mansarda, dupa care inca una deasupra! Familia mea locuim la etajul 5. Din cauza lucrărilor efectuate, adică a mansardei, a avut de suferit tare casa noastră și nu numai. Cand afara ploua, curgea in casa apa prin pod si peste televizor, și peste mobila. Am luat legătura cu proprietarul responsabil, invitându-l de nenumărate ori și ba nu raspundea, ba spunea ca vine și nu mai venea. Cand am reusit totusi sa vorbim cu el, a promis ca va rezolva problemele care au apărut din cauza acestei mansarde pe cale amiabila, ca nu e rost sa apelam la avocat, ca el oricum nu va pierde nimic, numai ii vor fi sistate lucrările pe o perioada de timp. Mereu era grăbit și mereu cu raspunsuri ca vom rezolva - dar cand? Dar au trecut ani buni de cand au început ei aceasta construcție și nu o mai termina! Mai sunt multe de povestit! Ce sa facem?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Dna Aurica,
Urmează să vă adresați la un expert sa va evalueze prejudiciul, sa stabilească cauza apariției prejudiciului după care va puteți adresa în instanța de judecată cu o cerere prin care solicitați repararea prejudiciului material cauzat.

3 ноября 2018