Masina cu numere de Marea Britanie are nevoie de asigurare in Republica Moldova?

26 июня 2020 155

Masina cu numere de Marea Britanie are nevoie de asigurare in Republica Moldova, daca am asigurare britanica valabila 1 an de zile?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Regula generală e ca oricare mijloc de transport aflat in circulatie națională sau internațională, urmeaza sa dețină o poliță de asigurare obligatorie.
Totodată, in caz de accident, prejudiciului cauzat va urma să fie compensat de dumneavoastră si nu de companie de asigurări.

1 июля 2020