Masina cu numere de Romania pe teritoriul Republicii Moldova in perioada starii de urgenta

16 января 2021 17

In timpul starii de urgenta, se cumuleaza zilele in care o masina cu numere straine s-a aflat pe teritoriul Republicii Moldova (30 noiembrie - 15 ianuarie)? Permisul de conducere este din RM, prin urmare nu pot sta mai mult de 180 de zile pe teritoriul RM.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Perioada enunțata nu suspenda careva termene in raport cu situația dumneavoastră.
Ramine la 180 zile.

16 января 2021