Masina cu numere straine in scop de serviciu

21 февраля 2022 405

Buna ziua. Sunt cetatean al RM si RO, circul in fiecare saptamana in Moldova cu masina firmei (numere romanesti). Mentionez ca trec frontiera in Moldova vineri seara, dupa ora 18 si ies din tara luni dimineata la orele 6-7, weekend-ul mi-l petrec acasa cu familia. La vama mi se zice ca am depasit termenul de 180 zile pe an. Va rog sa-mi comunicati cum pot solutiona aceasta problema.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Mariana, eu nu cred, că DVS depuneți de informație de ieșire și de ieșire din țară. O sp fie OK, dacă DVS o să înaintații o cerere pe numele Șeful al Poliției de frontieră ( mun. Chișinău, str. Petrecanii 19 ), cu o singură întrebare, în baza căror dovezi,... mai detaliat vi se aduce așa învinuiri. O să primiți un răspuns oficial, care mai apoi o să-l folosiți la frontieră.

22 февраля 2022