Masina cu numere straine retinuta in urma accidentului rutier

24 ноября 2018 103

Buna ziua! In urma accidentului rutier, mi-a fost retinuta masina cu numere straine pe o perioada de 6 luni. La iesire din tara ce probleme pot aparea?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Poate fi pusa amenda cit si obligația de devamare sau sa scoateți auto din țară.
Cel mai bine prezentați la serviciu vamal actele de ce constata reținerea auto pentru a evita apariția de litigii.
In asemenea fel o sa demonstrati ca reținerea auto pe teritoriu RM este motivată.

24 ноября 2018