Masurile de protectie de violenta in familie

28 февраля 2019 29

Buna ziua. Ma intereseaza masurile de protectie in situatiile de violenta in familie, atunci cand agresorul este la evidenta medicului narcolog sau a psihiatrului? Sunt valabile ordinul de restrictie de urgenta si ordonanta de protectie? Mai sunt alte masuri posibile?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Da sunt valabile și organul de poliție urmează să asigure respectarea acestora.

Înafara de acestea puteți să vă adresați la politie cu o plângere în sensul dat pe acțiunile ilicite ale acestuia pentru a fi atras la răspundere penală or contravențională

28 февраля 2019