Membrii familiei sunt inclusi la calcularea intretinerii, desi nu locuiesc in apartament de multi ani

23 мая 2021 19

Cum sa radiez membrii familiei de la APLP daca eiacestia nu se afla in tara de multi ani, darsunt numarati la intocmirea facturilor pentru intretinere? Pot cere ca APLP sa faca un recalcul pe ani trecuti?

Jurist comments 5

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Dacă demonstrați că nu au locuit s-ar putea de cerut recalcul. Trebuie să radiați viza de domiciliu persoanelor care nu locuiesc în apartament.

26 мая 2021

Buna ziua dl Vitalie!
Dar cum de radiat viza de domiciliu persoanelor care nu locuiesc în apartament.si sint plecati de 8 ani peste hotare,au si cetacenia altei tari

26 мая 2021

Va multumesc pentru raspuns

26 мая 2021
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Proprietarul poate radia viza de domiciliu la ASP.

27 мая 2021

Proprietara a desedat,iar sotul ei nu poate face nica.La ASP iau cerut buletinele la cei plecati,dar cei plecati habar nau,iau zis fa ce vrei.Va rog scrietimi cei de facut in asa situatie.Va multumesc ca imi raspundeti.

27 мая 2021