Mi-a fost aplicată interdictie în Ungaria

17 марта 2023 80

Bună ziua. Mi-a fost aplicată interdictie în Ungaria pentru că am depășit termenul de ședere în UE. Spuneți-mi, vă rog, pot pleca înapoi în UE cu avionul sau prin Polonia?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Pentru a primi un răspuns concret, adresaţivă la Ambasada Ungariei pentru a primi informaţia SIS. deja veţi vedea care interdicţii aveţi, doar pentru Ungaria sau pentru întregul spaţiu shengen.
https://www.viza.md/content/afl%C4%83-gratuit-dac%C4%83-ai-sau-nu-interdic%C8%9Bie-de-intrare-%C3%AEn-spa%C8%9Biul-schengen

18 марта 2023