Mi-a fost aplicata o amenda pe care nu am achitat-o

13 мая 2022 73

Buna ziua. Am fost amendat de politia pentru ca am condus fara a avea permis de conducere. Nu am achitat acea amenda. Acum am urmat cursurile de soferie si vreau sa ma prezint la examen. Imi vor permite sa sustin examenul daca nu am achitat amenda mentionata? Multumesc mult.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Leonid, eu îți propun să verifici ce spune Regulamentul lor despre susținerea examenele lor.

14 мая 2022
Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua Leonid. Nu sunt impedimente pentru susținerea examenului la permis în legătură cu amenda contravențională.
Achitarea amenzii se recomandă pe viitor dacă aveți sau veți obține bunuri pe numele Dvs. Or, aceste bunuri vor putea fi urmărite și sechestrate de executorul judecătoresc în cadrul procedurii de executare silită pentru încasarea... mai detaliat datoriei.

14 мая 2022