Mi-a fost intocmit un proces-verbal pe data de 26 iunie

25 августа 2020 129

Salut! Mi-a fost intocmit un proces-verbal pe data de 26 iunie pentru parcare in loc interzis, dar am refuzat sa-l semnez. Astazi mi-a venit prin posta procesul-verbal, este indicat si un martor pe care eu nu l-am vazut. Pot sa contestez procesul-verbal amintit? Am vreo sansa sa il anulez, daca nu am nicio dovada?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Ar rezulta ca din data aducerii la cunoștință a procesului, aveti 15 pentru a contesta.
Deja ce tine de temeiul de contestare cit si șansele, este dificil de spus fara a vedea acest proces.
Posibil incalcari de procedură, lipsa corespunzatoare a materialului probatoriu si multe altele, vedeti art. 443 cod contravențional.

25 августа 2020