Mi-a fost sechestrat cardul salarial

5 августа 2021 86

Bună ziua. Mi-a fost sechestrat cardul salarial. I-am demonstrat executorului că cardul este de la serviciu pe care primesc salariul și că poate să rețină numai 20 de procente din salariu. Cât timp durează ca să fie deblocat cardul și să am acces la salariu?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Ion, în Codul de executare nu este prevăzut un așa termen, tot depinde de executor, cum el își organizează lucru, tyrebue să duceți tretative cu el.

8 августа 2021