Mi-am accidentat automobilul din cauza unui element căzut de pe un camion

14 марта 2023 37

Bună ziua. În timp ce mă deplasam cu automobilul personal pe un drum național, am lovit un fragment de bara de protecție căzut de pe un camion de mare tonaj. Fragmentul menționat era în mijlocul carosabilului și nu aveam cum sa-l evit fără a crea o situație și mai gravă. Ce pot face în această situație, am dreptul să cer despăgubiri? Sau trebuie să-mi repar automobilul din contul meu?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Dacă aveți careva probe și cunoașteți numărul de înmatriculare a camionului, puteți înainta o cerere de reparare a prejudiciului în instanță.

15 марта 2023