Mi-am retras plangerea de la politie

3 июля 2019 208

Pe data de 08.06.19 mi-am parcat automobilul linga rampa de la magazinul Linela, dimineata am observat urma unei lovituri in partea din spate a automobilului. Am chemat politia si am depus o plangere. Peste 2 saptamani, persoana care mi-a deteriorat automobilul a lasat la lucratorii de la magazin nr. de telefon si ei mi l-au transmis. Eu l-am sunat si ne-am intilnit, ne-am inteles cu el sa imi repare automobilul. Peste putin timp, aceasta persoana m-a rugat sa vin la sectorul de politie ca sa-mi retrag plangerea. Eu m-am dus. De atunci, de cate ori il sun, imi tot spune ca o sa facem, o sa facem, dar fara rezultat. Va rog frumos sa-mi spuneti ce as putea sa fac mai departe.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
***
Depuneti o plingere repetata in care relatati cele indicate in intrebarea Dvs.

20 августа 2019