Model de procura pentru a vinde un teren pentru construcții

28 августа 2020 113

Bună ziua. Locuiesc peste hotare și trebuie să fac o procura pentru a vinde un teren pentru construcții în Republica Moldova. La ambasada au zis ca textul procurii noi îl formulam. Adică eu trebuie să știu exact termenii notariali și denumirea la toate instanțele unde ma va reprezenta mama mea pentru vanzarea acestui teren, ceea ce nu am de unde să știu. Va rog sa ma ajutați cu un model de procura respectiva. Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
Pot sa va ajut la intocmirea textului procurii, dar pentru asta este nevoie sa oferiti detalii.
Va rog sa ma contactati la adresa de email office.potirniche@yahoo.com, in cazul in care aveti nevoie de asistenta juridica contra cost, la elaborarea textului procurii.

29 августа 2020