Modificări apartament fără autorizație

27 ноября 2018 86

Buna ziua. Am dori sa legalizam modificările care au fost efectuate in apartament fără autorizație. Cu 5 ani in urma am efectuat careva modificări in urma cărora nu au fost afectați pereți de baza. A fost demolat peretele ce despărțea blocurile sanitare si a fost extinsă bucătăria din contul balconului. Avem asa posibilitate si la cine sa ne adresam? Va multumesc mult.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Conform art. 14 alin. (1) lit. c) din Legea 164/2010 http://lex.justice.md/md/335823/
Nu aveti nevoie de autorizare de certificat de urbanism pentru asemenea lucrari.

28 ноября 2018