Moștenire mult întârziată

3 мая 2023 58

Bună ziua! Care este procedura de moștenire legală în situația în care cel care a lăsat moștenirea a decedat 13 ani în urmă și niciunul din moștenitori nu a declarat că refuză sau acceptă moștenirea?

Jurist comments 2

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Trebuie să vă adresați în instanța de judecată cu o cerere de constatare a acceptării moștenirii prin posesia de fapt a bunului.

4 мая 2023
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A INVIAT!!! Sunt 2 cai de a mosteni, fie prin notar, daca aduceti dovezi confirmative ca ati locuit, ati achitat facturile, si le aveti la dvs.,fie prin intermediul instantei de judecata. Pentru ajutor puteti apela la nr. de telefon 069049267

4 мая 2023