Mostenire testamentara

11 июля 2020 70

Buna ziua. Detin o casa obtinuta prin mostenire testamentara. La momentul intocmirii testamentului, doamna mai detinea un teren pe care nu l-a inclus in testament. Este decedata, rude nu are de niciun grad. As putea obtine cumva acest teren? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Depinde de testament, daca este enunțat ca puteti obtine toate bunurile ce ii aparțineau, atunci e posibil, daca a fost testata doar o parte din bunuri, atunci aveti dreptul doar la acea parte si nimic mai mult daca nu sunteți rude.

11 июля 2020