Mostenirea bunicăi

3 ноября 2021 42

Bună ziua. Bunica mea a avut doi copii din doua casatorii: pe mama in prima căsătorie și un băiat (unchiul meu) in a doua căsătorie. Ea a divorțat de tatăl unchiului, apoi s-a întos la el, dar nu s-au mai căsătorit din nou. Din păcate, toate persoanele menționate au decedat. Ce se întâmplă cu averea bunicăi?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna,
Depinde cind a decedat pentru a verifica unile nuanțe, insa reișind din formularea situației, sunteți moștenitor și ar trebui sa va revină toate.
Urmează de studiat actele ce le aveți și gradele de rudenie.
E o procedură mai complexă dar soluție poate fi obținută și deveniți proprietar.

3 ноября 2021