Moștenirea imobilului

22 декабря 2021 71

Buna ziua. Este vreo posibilitate de a moșteni imobilul procutat împreună cu soțul? Căsătoria a fost înregistrată la câteva luni după procurarea imobilului.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Concretiza-ți întrebarea deoarece moștenirea are loc doar în cazul decesului persoanei.

Dacă vă referiți la moștenirea averii soțului atunci sunteți în drept în calitate de soție supraviețuitoare să moșteniți averea defunctului indiferent de modul de obținere a acesteia.

22 декабря 2021