Neachitarea creditului

24 января 2022 114

Buna ziua. Am trai in concubinaj cu un barbat si i-am facut viza de resedinta la parintii mei. El a luat mai multe credite si nu le achita de mai mult de jumatate de an. Eu nu am semnat nimic, iar parintii i-au retras viza de resedinta. Eu ma aflu peste hotare. Nu voi avea probleme la vama? Parintii nu vor avea probleme din cauza creditelor lui?

Jurist comments 2

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua
Din speța relatată reiese că nimeni, nici Dvs nici părinții dvs nu vor avea legătură cu împrumuturile luate de concubinul dvs.
Succese.

25 января 2022
  • Юрисконсульт

Buna d-na Arnaut, colega mea d-na Irina corect v-a orientat. Dar nu uitați sunt colectori, cărora le tot una, ei o să încerce să facă vizită la părinții DVS, să le creeze probleme, mari probleme. În așa cazuri, orientați părinții să sune la serviciile speciale 112 și să facă denunțuri... mai detaliat pe colectori. În așa caz, puteți să mă contactați la viber sau la telefonul + 37368669950 și noi vom discuta mai amănunțit ..

25 января 2022