Neachitarea creditului in termen

26 ноября 2020 484

Am cumparat in credit un telefon la pretul de 4.000 lei. Am achitat prima luna, dupa care mi-am schimbat viza de resedinta in alt sat cu o noua adresa. Din aceasta cauza nu am fost la curect cu scrisorile care veneau pe adresa veche. Peste o perioada m-am adresat la compania de creditare pentru a face o intelegere si a achita creditul. Am convenit la suma de 16.000 lei, am achitat cateva luni in jur de 6.000 lei. Ultima rata am achitat-o in august 2020. De atunci penalitatile au mai crescut cu cateva mii. Nu lucrez din motivul pandemiei, cu sotul nu suntem oficial casatoriti. M-a sunat executorul si ma ameninta ca daca nu achit in timp de o saptamana, ma vor lua cu forta de acasa cu politia. Va rog mult, dati-mi un sfat, unde ma pot adresa ca sa rezolv aceasta problema.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Vă trebuie un avocat. Probabil v-au telefonat de la companie, nu executorul.

29 ноября 2020
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
**
Vedeți un raspuns la situatii similare pe pagina mea de Facebook: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=254469246377330&id=103902198100703

18 марта 2021