Neachitarea pensiei alimentare

31 октября 2019 174

Buna ziua. Fostul sot nu a achitat niciodata pensia alimentara. Executorul judecatoresc spune ca nu are ce face. Unde pot sa apelez, poate exista solutii? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Totul ține de acțiuni de investiții a executorului, aplicarea de sechestru și interdicții, potențial aplicarea de sancțiuni contravenționale.
Identificarea de bunuri, inclusiv la locul unde este scris cu viza de reședință, chiar daca bunurile nu ii aparțin, o asemenea vizită poate motiva sa achite.

26 ноября 2019