Nivelul de zgomot in apartament

19 февраля 2021 81

Buna ziua. Unde pot sa mă adresez pentru verificarea nivelului de zgomot in apartament? Zgomotul vine de la o cafenea care se afla sub geamurile apartamentului.

Jurist comments 2

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.

Nivelul admisibil al zgomotului este reglementat de Hotărîrea de Guvern Nr. 181 din 15.03.2019 pentru aprobarea Regulamentului sanitar privind normativele admise de emitere a zgomotului și a vibrației la desfăşurarea activităților de comerț interior.

Responsabil este Agenția Naționale pentru Sănătate Publică.

Accesați linkul către Hotărîre: https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=113062&lang=ro.

Spor!

19 февраля 2021

Mulțumesc foarte mult.....

21 февраля 2021