Nu am achitat 2 credite si sotia e chemata in judecata

18 августа 2021 279

Buna ziua. Sotia este chemata la judecata pentru ca nu am putut sa achitam doua credite pe care le are ea. Ea se teme sa nu o inchida. Se afla in concediu de maternitate si avem trei copii. E posibil sa o inchida?

Jurist comments 2

Adrian Oprea
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Nu, exclus! Este posibil sa va puna masuri asiguratorii precum ar fi sechestru pe conturi bancare, pe alte bunuri mobile si imobile etc.

19 августа 2021
  • Юрисконсульт

Buna dl, Alexandru, nu poate fi închisă, fiindcă e un letigiu civil, să fost un letigiu penal poate să fost așa ceva.

21 августа 2021