Nu am achitat creditul

26 января 2022 228

Buna ziua. Nu am achitat creditul de vreo 8 luni si am primit o instiintare de la Curtea de Apel Chisinau. Vreau sa stiu care sunt consecintele.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Eugen, e o chestie neplăcută, cineva a contestat hotărîre primei instanței la Apel, eu îți propun să vă interesați, cine a fost. Te deplasezi la Curtea de Apel Chișinău, în cancelari pe cauze civile și să sondați cine a constatat hotărârea instanței, o să vă fie clar. Dacă să... mai detaliat mai vreți să comunicăm,ieșiți pe viberul de pe telefonul +37368669950 și nou vom discuta mai amănunțit, ce spui ?

27 января 2022
Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua Eugen,
De la început necesită de a clarifica ce Hotărîre a foste emisă inițial (ce a dispus instanța), pe ce motive aceasta a fost contestata (nu se știe de cine), dacă Hotărîrea inițială a fost emisă în favoarea Dvs sau nu.
Totul necesită a fi clarificat mai detaliat, pentru ca... mai detaliat cineva de pe platforma Yavo să vă poată ajuta cu ceva.

27 января 2022