Nu am rambursat un credit nebancar

27 декабря 2022 162

Buna ziua. Am luat un credit nebancar si nu l-am rambursat. Au creditorii dreptul sa aplice sechestru pe bunurile parintilor, daca eu nu detin nimic?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Victor, nu. Nu au așa atribuții de serviciu crditorii, ultimii sunt în drept să se adrese cu o cerere în nstanță pentru a solicita incasare sumei datornice. Când judecata v-a pronunța o hotărâre de incasarea silită, cu titlu erxecutorii creditorii se deplasaează la un executor, care mai apoi v-a... mai detaliat fi îndrept să aplice sechestru pe bunurile DVS și nu a părinților DVS, asat e non sens. Ceva mai concret puteți apela la viberul meu de pe telefonul +37368669950.

28 декабря 2022