Nu doreste sa intoarca bunul ce imi apartine!

9 мая 2019 25

Salut! La data de 25.04.19, unui cet. X al RM (angajat in RO) i s-a permis sa vina de sarbatori in RM cu masina de serviciu. I s-a intocmit ordin de deplasare si procura pana la 01.05.19.
La 02.05.19, fiind contactat, cet. X a zis ca refuza sa intoarca automobilul, ca i s-a pus deport, ca angajatorul ii este dator cu bani etc. S-a scris plangere la politie, politistul zice ca nu poate sa ii ia masina pentru ca nu are dreptul, ca el a intrat cu ea pe la vama etc. Ajutati-ma, va rog, cetateanul roman e o ruda care chiar nu stie unde sa se adreseze.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Ar fi cazul de acționat în instanță în vederea identificării persoanei și deposedării de bun cu transmiterea acestuia catre proprietar cu implicarea executorului judecătoresc cit și a poliției.

10 мая 2019