Nu ma pot intoarce in Moldova din Rusia pentru ca am interdictie in UE

7 апреля 2022 105

Buna ziua! Eu am unterdictie de intrare in Europa. Momentan ma aflu in Rusia si trebue sa plec acasa, dar nu sunt curse aeriene. transportul rutier spre Moldova trece pin Europa, dar nu pot intra in aceste tari. Unde sa ma adresez? La ambasada Moldovei in Rusia mi-au spus ca n-au cu ce ma ajuta si mi-au propus sa astept pana vor fi lansate curse aeriene spre Moldova. Nimeni nu stie cand se va intampla, poate dura si un an. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Anatolie!

Căutați curse avia cu escală în Serbia, deoarece această țară nu este membră UE.

Succes.

8 апреля 2022