Nu poate perfecta pasaportul biometric din cauza ca executorul jud a pus interdicția in legătură cu pensia alimentara neachitata

1 мая 2017 38

Sotul nu poate perfecta pasaportul biometric din cauza ca executorul jud a pus interdicția in legătură cu pensia alimentara neachitata. Este vreo solutie?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună seara, Cristina.

În conformitate cu prevederile Codului de Executare interdicția de a perfecta pașaportul biometric este o măsură de asigurare a executării documentului executoriu și unica soluție este de a achita restanțele pentru pensia de întreținere.

1 мая 2017