Nu pot sa achit creditele

19 июня 2018 95

Buna! Am luat un credit de 3.000 lei in octombrie 2017, pe urma am mai luat 2.300 lei in aprilie. Pana in aprilie am achitat regulat, dupa care am ramas fara serviciu si nu am avut posibilitatea sa achit. Ei imi cer 11.543 de lei la ziua de astazi si imi spun ca ma dau in judecata. Eu nu pot sa ma lupt cu asa suma. Ce pot sa fac, va rog sa imi dati un sfat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Pentru moment, o soluție ar fi să solicitați eșalonarea plăților și să încercați să conveniți la un anumit grafic, cel mai bună soluție e o colaborare cu ei, alt fel se termină cu executare silită și cheltuieli suplimentare.
Succese

20 июня 2018