Nu reușesc să achit datoria, doar penalitățile care cresc în continuare

7 июля 2022 103

Bună ziua. A avut loc judecata în legătură cu o datorie. Dosarul se află în prezent în procedură de executare silită în gestiunea executorului. Executorul judecătoresc a aplicat sechestru pe toate conturile. Acum întorc dobânda, achit dar penalitățile cresc. Am sentimentul că voi achita la nesfârșit penalități, iar datoria inițială nu am să o mai întorc la cum cresc penalitățile. Ce pot face?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna cristina, eu de o dată vă atenționez, că nu poate să crească penalitatea, este pronunțată hotărîrea instanței.Cineva vă duce în eroare. Eu vă propun să ieșiți pe viberul de pe telefonul +37368669950 , noi vom discuta.

8 июля 2022