Nu se conformează statutului ACC

25 января 2020 149

Avem un regulament care este aprobat de adunarea generală care interzice instalarea construcțiilor de uscat rufe și parcarea în curte pe timp îndelungat. Sunt câțiva locatari care nu vor să se conformeze și nu sunt de acord să dezinstaleze sforile pentru uscatul rufelor. Toți au balcoane de tip închis în apartament, iar unii l-au stricat pentru a-și lărgi camera. Întrebarea este cum putem impune acești oameni să respecte regulamentul menționat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca amiabil nu e posibil, atunci e vorba de acțiune în judecată.

25 января 2020