Nu voi avea probleme daca voi colabora cu o companie de recrutare germana?

18 декабря 2020 29

Am primit o oferta de a colabora in calitate de recrutor cu o companie din Germania. Acum eu plasez anunturi, gasesc persoane dornice de a lucra si ii trimit spre potentialii angajatori. Cum pot sa ma asigur ca este totul legal si ca pentru problemele care pot aparea, nu voi raspunde eu? Risc ceva daca voi colabora cu aceasta companie?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
dacă nu greșesc, activitatea de recrutare se supune licențierii și este amănunțit controlată, se motivează prin limitarea acțiunilor ilicite privind traficul de persoane și altele...
Verificați condițiile de activitate prin apel la linia de informare a ASP call centru 14909

22 декабря 2020