Numere de inmatriculare de culoare galbena

8 мая 2018 76

Buna ziua. Sunt o persoana juridica, genul de activitate este producerea si comertul cu amanuntul. Am procurat un microbus destinat transportarii de pasageri cu 17 locuri (nu am licenta de transport persoane) pentru a transporta angajatii intreprinderii spre serviciu fara a incasa orice fel de taxe pentru aceasta.
Intrebarea este - am nevoie de numere de inmatriculare de culoare galbena la acest microbus? Care conditii mai trebuie indeplinite pentru a putea transporta angajatii intreprinderii la si de la locul de munca? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Numere de inmatriculare de culoare galbena conform Hotaririi Guvernului Nr. 88
din 06.02.2014 doar pentru detinatorii de licenta . Urmeaza doar sa intocmiti o foaie de parcurs in care drept destinatie este inclusa transportarea angajatilor intreprinderii .

8 мая 2018