O persoana cu studii superioare si vechime in munca de peste 10 ani detine o functie inferioara decat un coleg cu studii incomplete

17 сентября 2019 42

Este corect, potrivit Codului Muncii, ca o persoana cu studii superioare si vechime in munca de peste 10 ani, sa detina o functie inferioara decat o persoana care inca invata si lucreaza (dar nu pe un salariu deplin), nu are studii complete si nici vechime in munca?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Acest fapt nu ține de codul Muncii ci de voința angajatorului

2 ноября 2019