О разрешении соседу на снос дома

9 марта 2020 16

Здравствуйте. Сосед просит меня подписать декларацию о разрешении сноса своей части дома. Его и мой дом юридически разделены, но физически являются одним строением с общей стеной, общими фундаментом и крышей.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua Vlad,

Vă sfătui să nu semnați nimic pînă cînd nu faceți cunoștință cu toate actele permisive care are vecinul Dvs pentru demolarea construcției.

La fel, trebuie să vă asigurați că demolarea nu va afecta imobilul Dvs.

10 марта 2020