O sa trebuiască sa achit sau nu?

11 марта 2022 137

Buna ziua. O cunostinta de a mea a luat cateva credite de la mai multe companii nebancare. In procesul de contractare a acestor credite, m-a indicat in calitate de persoana de încredere si a dat numărul meu, dar eu nu i-am dat permisiune sa faca asa ceva. In caz ca persoana vizata nu achita creditele, o sa fiu impusă sa le achit eu?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ana, sigur o să fiți deranjată de creditori, dar DVS o să aveți o posibilitate îb rusești se spune отмазаться , contractul de creditare nu este semnat de DVS și DVS n-ați dat permisiunea de a vă include ca garant. O să fie OK, dacă DVS o să mă... mai detaliat contactați la viber de pe telefonul +37368669950.

12 марта 2022