Obtinera autorizarii cadastrare

13 апреля 2019 75

Buna ziua. As dori sa modific planul geometric al apartamentului meu in or. Chisinau. Va rog sa-mi descrieti lista actelor cu care trebue sa ma prezint la cadastru pentru a cere autorizarea. Multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Dna Lidia

În cazul Dvs cel mai corect ar fi să vă deplasați la Oficiul cadastral al Agenției Servicii Publice sau unui din centrele multifuncționale din Chișinău pentru a obține o consultație. Consultațiile acordate sunt gratuite iar Dvs. veți afla totodată și costul serviciilor acestora.
Pentru a afla unde anume sa... mai detaliat va adresați puteți forma 14909 într-una din zilele de lucru între 8:00 și 17:00.
De asemenea, puteți afla mai multe informații de pe pagina web a instituției publice www.asp.gov.md

Dacă, este vorba despre executarea anumitor lucrări de construcție va recomand sa verificați și Legea nr 163/2010 privind autorizarea executării lucrărilor de construcție Accesînd link-ul de mai jos:
http://lex.justice.md/md/335823/

13 апреля 2019