Oferirea consultatiilor contra plata

15 января 2021 25

Sa admitem ca o persoana (X) ofera consultatii in domeniu auto, contra plata. Cand cineva doreste sa cumpere un automobil la mana a doua, apeleaza la X pentru ca acesta sa-l insoteasca. Impreuna examineaza automobilul, iar X isi expune parerea, poate a observat careva defectiuni etc. La final, X este remunerat. Cand X ofera consultatie contra plata, pentru asa activitate, este necesar o licenta, patenta sau altceva? Ca pe viitor sa nu apara probleme cu legea. Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Vasile, sigur că da, de dorit să dispună de documentele corespunzătoare pentru a aveita consecințele ne plăcute.

16 января 2021