ONG pentru protecția copilului

17 ноября 2020 23

Bună ziua. Spuneți-mi, vă rog, ce ONG-uri sau organizații obștești există pentru apararea copiilor minori de violența în familie?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат
18 ноября 2020
M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună Vadim:

Poți a pela la Alianța ONG-urilor active în domeniul Protecției Sociale a Copilului și Familiei (APSCF), care este o rețea de organizații non-guvernamentale ce acționează pentru crearea unui cadru coerent și funcțional de dezvoltare a factorilor de decizie, a mecanismelor și practicilor de implementare, asigurând respectarea și protecția reală... mai detaliat a copilului și familiei.

Îi poți contacta aici: https://aliantacf.md/.

Succes!

18 ноября 2020