Ordin de la serviciu care nu mi se eliberează

9 января 2019 55

Buna ziua. Sunt în concediu de îngrijire a copilului până pe data de 12.01.2019. Pe data de 19.12.18 am scris la serviciu o cerere de concediu suplimentar de îngrijire a copilului de la 3 la 4 ani. Ordinul mi-l dădeau fara stampila și fara semnătura directorul, pe motiv că el nu este prezent. Am spus că voi veni peste câteva zile după ordin să fie semnat și ștampilat. Nici acum nu mi se eliberează ordinul pe motiv că directorul este bolnav iar stampila este la el (cu toate că ar trebui sa fie 2 stampile, una la contabilitate dar contabilul spune că e numai una la director). Pe langa asta, am scris scrisoare cu cererea in mod repetat cu aviz pe data de 5 ianuarie. Ce pot sa mai fac? Daca nu am ordinul la mana înseamnă că nu am nici o dovadă la cererea scrisă. Are sens sa iau ordinul fara stampila și semnătura?

Jurist comments 2

Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună ziua!

Încercați, provizoriu cel puțin, să obțineți prin altă modalitate aprobarea directorului. De exemplu: convorbire telefonică. Important ca ulterior să poată fi probat consimțământul.

Succese!

9 января 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Nu este necesară aplicarea ștampilei.

Ordinul poate fi semnat de persoana care temporar exercită atribuțiile Directorului.

9 января 2019