osta soție vrea să ma dea în căutare pentru o datorie

29 ноября 2018 58

Bună ziua. Am o întrebare. Fosta soție este posibil ca să ma dea în căutare pentru o datorie de 3.000 de lei pentru alimente? Eu ii plătesc In fiecare luna câte 1.000, 2.000, 3.000. Eu i-am spus cum și cât ii voi plăti lunar, dar ea îmi spune ca o să mă dea în căutare, pentru ca eu fug și nu vreau sai plătesc, ceea ce nu-i adevărat. Este posibil asa ceva? Va mulțumesc pentru răspunsuri!

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Nu este posibil. Se cauta bunurile Dvs, nu persoana Dvs, si doar in cazul cand: 1) este intentata o procedura silita la executorul judecatoresc; si cumulativ 2) va eschivati de la plata impusa prin titlul executoriu.

29 ноября 2018
Viorel Miron

Bună ziua. Se poate ca în valoarea restantei de 3000 de lei sai cumpăr băiatului meu haine și cei mai trebuieste?

5 декабря 2018