Parasirea locului accidentului

23 января 2020 150

Buna ziua. Am accidentat un automobil parcat in curte. Am lăsat numărul de telefon pe parbriz și stăpânul automobilului m-a telefonat a treia zi. Nu are reclamații în privința zgârâiturii (spune că nu e grav), dar de la impact a căzut o element din montura farului (un cerc, pe care l-a găsit). Piesa respectiva e scumpa (din căutările mele e 71$). Eu i-am transmis foto, în care se vede ca acel cerc era pe automobil după impact, dar probabil a fost dislocat. Stăpânul automobilului recunoaste că a circulat cu automobilul și probabil piesa a căzut pe drum. Pierderea suportată de stăpân este rezultatul accidentarii comise de mine. Intrebarea mea este: cum sa procedez in caz ca stăpânul va cere bani pentru reparație (am RCA pe automobilul meu)?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Pina nu se va face o expertiza nu se poate demonstra dvstra sunteti de vina sau nu. Dupa 3 zile e greu ceva de demonstrat. Dvstra aveti si poze care arata ca la momentul accidentarii detaliul era la loc. Poate a cazut din cauza drumurilor. Nu cred ca se... mai detaliat poate deja demonstra ceva.

24 января 2020