Parcare în curtea blocului

9 апреля 2022 70

Buna ziua. Avem un vecin care deține loc de parcare și are 2 automobile. Un automobil îl parchează în fața intrării în parcarea subterana. Complexul are curte închisă, parcarea în curte este interzise și nu există locuri de parcare în curte. Paznicii, vecinii și compania care administrează acest complex nu au reușit să-l influențeze pe vecinul în cauză să renunțe la ideea de a parca in acest mod. Din 300 apartamente, nimeni nu-și permite sa facă asta, doar unul s-a găsit. Menționez ca sunt încă multe spații pentru parcare subterană care sunt oferite în chirie. Exista vreo posibilitate, în mod legal, de a-l descuraja pe individul menționat să continuie această obișnuință urâtă? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Vasim, este trebuie să vă cooperați să vă opuneți, el poate e un начальник de la poliție sau din alt domeniul. Puteți întocmi o plângere la primăria locală sau la poliție pentru a fi sancționat legal.

10 апреля 2022