Parcare neregulamentară repetată

2 ноября 2022 46

Salutare! Un șofer a fost amendat pentru parcarea neregulentară a automobilului pe drumul principal din localitate (sat), marcat cu linie continuă, unde este interzisă depășirea. Șoferul în cauză a contestat procesul-verbal. După întocmirea procesului-verbal (contestat), șoferul menționat să încalce RCR, parcând mașina în același loc mai multe zile la rând, fapt ce poate confirmat prin înregistrări video făcute de camera de bord a altui automobil. Acest șofer poate fi sancționat pentru fiecare epizod de parcare neregulamentară fixat de camera video? Mulțumesc.

Jurist comments 3

Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Salut Vasile, da
Ar fi cazul sa sesizezi politia la fiecare episod de incalcare a RCR.
Succes !

3 ноября 2022
Vasile Staver

Mulțumim pentru răspuns...politia a fost sesizată și demonstrate mai multe episoade dar a fost aplicata numai o amenda și după Reese că intenționat a în călcat...pe fiecare epizod(sînt foarte multe)-ar trebui să rămână fără permis temporar!

3 ноября 2022
Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Sesizati politia in fiecare zi atunci, la sigur va fi cu efect pentru soferul badaran.

4 ноября 2022