Parcarea în curtea blocului

10 апреля 2019 225

Bună ziua. Dați-mi, vă rog frumos, un sfat cum pot lupta contra parcarii automobilelor persoanelor terțe (ce nu locuiesc în bloc) în curtea blocului. Din cauza spațiului redus rezervat pentru parcare, mereu nu sunt locuri libere. Multe persoane din curțile vecine se parchează aici sau chiar si blochează ieșirea automobilelor. Pe lângă toate acestea, un domn din curtea vecina a săpat și îndreptat o porțiune de spațiu verde și își lasa mașina. Este vreo ieșire din această situație neplăcută, pentru că pe cale amiabilă nu sreusim sa rezolvam aceste conflicte? Mersi mult.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Constantin

Urmează să ridicați această întrebare la adunarea proprietarilor de locuințe a asocitației din care faceți parte pentru a îngrădi zona, posibil chiar și pentru instalarea unei bare de marcaj pentru îngrădirea accesului terților în curtea blocului respectiv.

11 апреля 2019