Partajarea averii

20 октября 2019 70

Sunt divortata. Partajarea am facut-o de comun acord la notar. Mai tarziu am aflat ca s-a comis o greseala. Am apelat la notar si ea a chemat fostul sot sa corecteze greseala, dar el a refuzat. Pot eu sa anulez partajarea si s-o fac din nou prin judecata?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Puteți contesta prezentul acord în judecată pe motivele existe prin care să solicitați rectificarea greșelei existente or anularea acestuia pe motivul existent iar ulterior întocmirea unui nou acord dacă soțul nu va fi împotriva. În caz contrar puteți solicita partajul averii chiar printr-o cerere de chemare în judecată

21 октября 2019