Partajarea averii!

15 августа 2019 105

Buna ziua. Ajutati-ma, va rog mult. Sunt casatorita, am un baietel de 3 ani si sunt insarcinata. Vreau sa divortez de sot. Am procurat apartamentul in timpul casatoriei, DAR sotul a inscris casa pe mama lui si tatal are cota parte. A facut asta ca sa nu am in caz de divort nimic. Atat greu, nopti nedormite, cu doi copii voi ramane fara casa. Mi-a zis sa las serviciul sa nu am nici bani. Am o casa la nordul tarii a bunicii mele care e scris pe mama mea. O sa imi ia copilul sotul in caz de divort? Nu mai stiu ce sa fac, nu se gandeste la copiii. Este decazut din drepturi parintesti pe 2 copii din casatorita anterioara.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Lasati un numar de telefon prin mesaj la adresa de e-mail indicata in profilul meu.

16 августа 2019